Kinesioteipimine

Kinesioteipimise eesmärk on taastada, parandada ning soodustada lihaste ja liigeste füsioloogilist liikumist ilma liikuvust piiramata. Kinesioteipimine on meetod, mis põhineb keha enda loomulikul paranemisel. Selleks kasutatakse spetsiaalselt välja töötatud teipi, mis laseb nahal hingata ning võimaldab ulatuslikku liikumist.

 

Kinesioteipimine sobib peaaegu kogu füsioteraapia ravivõtete spektriga, imikutest seenioriteni, pakkudes mitmeid uusi ravivõimalusi.

Kinesioteipimine on end tõestanud rahva-, võistlus- ja kutselises spordis ravimeetodina, samuti ennetuses ja trennieelses ettevalmistuses. Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihase taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikuline protsess. Kinesioteipimine lühendab oluliselt vigastustest taastumise aega.
Kinesioteipimine säilitab patsiendi täieliku liikuvuse. See on otsustav eelis varasemate ravimeetodite ees.

Kinesioteibi kasutamise valdkonnad ning näidustused:

-Spordifüsioteraapia ja spordivigastused
- Liigeste nihestused
- Lihaste rebendid
- Liikumispiiratus
- Istmikunärvivalu
- Kaelavalu
- Õlavalu
- Peavalu
- Operatsiooni- ja traumajärgne taastusravi
- Ortopeedia
- Lümfoloogia
- Pediaatria
- Artriit
- Erinevad kroonilised haigused
- Profülaktika
- jne

Kinesioteibiteraapia erinevad toimed:
1) naharetseptorite stimuleerimine, mis leevendab valu ja toetab propriotseptoreid. See tõhustab kompleksset lihaste, liigeste, kõõluste ja närvide koostööd.
2) elastne teip ja selle eriline pealekandmise viis kergitavad nahka ja kudesid. Seetõttu jääb vigastatud kudedele rohkem ruumi, mille tagajärjel saab lümfivedelik paremini voolata, paraneb vereringe ning valuretseptorid  saavad leevendust. Tervenemisprotsessi kiirendab juba ainuüksi vereringe paranemine. Kui lisada siia veel stimuleeriv mõju lümfivedeliku voolamisele ja retseptoritele, on selge, miks kinesioteipimine erakordselt laialdast kasutust on leidnud.

Kinesioteipimise edukaks läbiviimiseks on vajalik professionaalne koolitus ja spetsiaalselt välja töötatud

elastne teip. Teibi veekindlus ja hingavus võimaldavad pikaajalist kandmist ja mugavust; selle elastsus on võrreldav inimlihaste omaga. Teip kantakse peale lainesarnase akrüülkattena, mida aktiveerib kehasoojus ja mis võtab ka üle olulised mehaanilised funktsioonid. Teip ei sisalda farmatseutiliselt aktiivseid või liimuvaid aineid ning on seetõttu naha jaoks neutraalne. See säilitab kogu oma tõhususe igapäevaelu erinevates pingutust nõudvates situatsioonides, nagu töö, sport, dušš ja ujumine.